☑️ Duomenų apsaugos taisyklės yra taikomos ES ir už ES ribų įsikūrusioms viešosioms ir privačiosioms įmonėms bei organizacijoms, kurios savo prekes arba paslaugas siūlo ES, tarkim, „Facebook” arba „Amazon”, kai jos prašo ES fizinių asmenų pateikti asmens duomenis bei nori pakartotinai juos naudoti.

☑️ Teisė būti pamirštam. Ar žinojote, kad turite teisę saugomų jūsų asmens duomenų ištrynimui. Pavyzdžiui sugalvojate jog nebenorite turėti socialiniame tinkle anketos ir ją ištrinate. Tačiau po kelių mėnesių suvedus savo duomenis kai kurie vis dar randami. Tokiu atveju turite kreiptis į socialiniu tinklu besirūpinančia įmone ir paprašyti pasirūpinti, kad anketa būtų pamiršta.

☑️ Ar žinojote, kad turite teisę žinoti, kokie duomenys apie jus saugomi ir kaip jie naudojami? Jums tereikia paprašyti viešosios ar privačios įmonėms ar organizacijos  duomenų apsaugos pareigūno, kad jis pateiktų, kokia informacija apie jus saugoma ir kaip ji naudojama.

☑️ Taip pat turite teisę, kad jūsų asmens duomenys būtų pataisyti. Įmonė arba organizacija kuri saugo jūsų asmens duomenis, ir jei jie nėra teisingi, arba trūksta informacijos, turite teisę paprašyti, kad jūsų duomens būtų ištaisyti arba atnaujinti.

☑️ Slapukai. Norint, kad jie būtų įdiegti jūsų kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje yra reikalingas jūsų sutikimas. Bet kuri svetainė privalo informuoti, kad yra naudojami slapukai, bei privalo suteikti galimybę su jais nesutikti.

☑️ Slapukai kuriems nereikia jūsų sutikimo ir yra įdiegiami automatiškai. Tai slapukai reikalingi – ryšio operacijai suteikti. Bei slapukai kurie būtini, kad būtų galima teikti internetinę paslaugą, kurios patys paprašėte. (Pavyzdžiui pildant elektroninę formą arba kai naudojatės pirkinių krepšeliu apsipirkinėdami internetu.)

❕Tačiau, kad ir kokiu būdu ar tai internetu kompiuterinėje sistemoje ar tai dokumente yra renkami duomenys informacijos saugojimui ar tvarkymui, kurių pagalba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatoma jūsų tapatybė, turi būti gerai apsaugoti ir žinoma turi būti paisoma jūsų duomenų apsaugos teisių.

Pasidalink:
Facebook