Kiekviena įmonė, organizacija ar įstaiga šiais laikais neišsiverčia be interneto svetainės. Interneto svetainėse dažniausiai yra skelbiama informacija apie suteikimas paslaugas ar parduodamas prekes. Susikurti interneto svetainę nėra sudėtinga ir tai užima gan mažai laiko, bet vien turėti interneto svetainę neužtenka reikia, kad ją pamatytu potencialūs klientai. Žmonės internete informacijos ieško per paieškos sistemas. Viena populiariausių paieškos sistemų yra Google todėl pakalbėsime apie Google Adwords reklamą. Taip pat pristatysime SEO arba kitaip interneto svetainės optimizavimas paieškos sistemoms, kad svetainė būtų matoma natūralioje paieškoje.

     adwords

Google Adwords reklama yra rodoma paieškos metu kai žmogus suveda raktinius žodžius, kurie atitinka parduodamą prekę ar teikiamą paslaugą. Tai gali būti, „Masažai“, „Buhalterinės paslaugos“, „Statybos darbai“ ir daugelis kitų variantų. Žinoma kaip ir kiek vieną reklamos rūšis ir ši reklama yra apmokestinama.

Reklama yra apmokestinama keliais būdais, pagrindiniai būtų šie:

• Už didelį reklamos parodymų kiekį. Tai kai Jūsų reklama yra tik parodoma paieškos tinkle tam tikrą kiekį.
• Tada kai žmogus paieškos metu paspaudžia ant Jūsų reklamos ir užeina į Jūsų interneto svetainę.

Google Adwords reklama yra puikus reklamos būdas, nes tik pradėjus naudotis interneto svetainė paieškos metu būtų matoma pirmame puslapyje pagal tam tikrus raktažodžius.

Tačiau bet kuriuo atveju reklaminei kampanijai reikia žinoti ir atlikti veiksmus:

• Sužinoti įmonės tikslus ir siekius;
• Pagal tikslus numatyti reklaminės kampanijos strategiją.
• Pagal strategiją ir tikslus suplanuoti reklamos biudžetą.
• Pagal esamą biudžetą ir tikslus sukurti reklamines kampanijas;
• Vykdant administravimą koreguoti reklamos parametrus, kad atitiktų išsikeltus tikslus.

     Niekada nepatariame Google Adwords reklamos darytis patiems, nors iš pirmo žvilgsnio reklamos paleidimas yra lengvas, yra daugybė rodikliu kuriuos nuolat reikia stebėti, žinoti ką jie reiškia ir pagal tai koreguoti reklaminės kampanijos veikimo eigą.

     seo

SEO optimizacija arba kitaip interneto svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Optimizuojant interneto svetaines yra atsižvelgiama į kelis dalykus:

• Ar tvarkingai parašytas interneto svetainės kodas.
• Ar svetainės turinys atitinka tai kas yra ieškoma paieškos metu.
• Kaip greitai užsikrauna interneto svetainė ir daug kitų.

Bandant iškelti interneto svetainę į pirmą puslapį naudojant SEO optimizaciją gali užtrukti labai ilgai, vienerius ar net kelis metus, priklausomai nuo to kiek yra pašaus tipo interneto svetainių rinkoje ir pagal kokius raktinius žodžius norima, kad interneto svetainė būtų matoma pirmame paieškos puslapyje. Nors yra sakoma, kad SEO optimizacija yra nemokama reklamos rūšys, bet tam, kad interneto svetainė atitiktų visus reikalavimus pagal kuriuos bus matoma natūralioje paieškoje reikia turėti labai daug žinių arba samdyti specialistą kuris tai padarytu. Niekas negarantuoja kada ir ar tikrai interneto svetainė atsiras pirmame paieškos puslapyje.

     Iš patirties galime pasakyti, kad norint vykdyti Google Adwords reklama ar daryti SEO optimizacija, visada reikia rinktis tos srities profesionalus, taip sutaupysite ne tik savo laiko, bet ir pinigų.  Advelita yra sertifikuotas Google partneris vykdantis reklamines kampanijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje(LV, EE, SE, FI, NOR), todėl garantuojame kokybę vykdant reklaminę kampaniją.

Pasidalink:
Facebook