Šiais laikais ne tik žmogaus asmeninis gyvenimas persikelia į interneto erdvę, bet ir verslo įmonės savo veiklą vieniems ar kitiems tikslams perkelia į internetą. Įmonės internete didina įmonės žinomumą ar parduoda savo prekes/paslaugas. Tam, kad atliktu savo išsikeltus tikslus, įmonė kuria interneto svetainę arba elektroninę parduotuvę. Įmonės poreikiai ir tikslai gali būti įvairūs, pvz. jei susikuria el. parduotuvę jos tikslas parduoti prekes internetu, reprezentacinės svetainės – tikslas pristatyti įmonės teikiamas paslaugas ar parduodamas prekes, suteikti naudingą informaciją apie įmonę, kad jį pritrauktų kuo daugiau klientų ir juos išlaikytų.
Bet kuriems tikslams pasiekti reikalingi lankytojai. Žinoma reikia bet-kokių lankytojų geriausiai, kad tai būtų tiksliniai lankytojai, kurie domisi Jūsų paslaugomis ar prekėmis, tokie lankytojai dažniausiai virsta klientais. Taigi esminis klausimas įmonėms kaip padidinti potencialių klientų skaičių el. parduotuvėje ar reprezentacinėje svetainėje. Pristatome 7 būdus potencialių klientų pritraukimui:
1. SEO optmizacija arba kitaip el. parduotuvės, reprezentacinės svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Tai labiausiai visų geidžiamas būdas, nes teoriškai jis yra nemokamas, bet praktiškai, kad svetainė būtų matoma natūralioje nemokamoje paieškoje reikia atitikti daugybę reikalavimų . Vienas didžiausių paieškos variklių Google įvardina bent 200 parametrų nuo kurių priklauso kurioje Google paieškos vietoje bus matoma interneto svetainė. Tam, kad interneto svetainė iškiltų į pirma paieškos puslapį gali prireikti net kelerių metų, todėl SEO optimizacija dažniausiai yra siūloma dideliems ir ilgalaikiams projektams.

2. Google Adwords reklama. Google reklama paieškoje tai vienas efektyviausių būdų greitai pritraukti potencialius klientus. Žinoma yra mokama už kiekvieną reklamos paspaudimą, bet šis būdas turi eilę pranašumu:
a. Greitai paleidžiama;
b. Lengva paskaičiuoti naudingumą;
c. Lengva koreguoti skelbimus;
d. Biudžetas yra kontroliuojamas pagal poreikius.
Šio būdo nauda, kad gana greitai gaunamas Jūsų potencialių, t.y. būtent tų kurie šiuo metu domisi Jūsų preke ar paslauga klientų srautas. Šie klientai patenka į Jūsų svetainę, toliau viskas priklauso nuo jūsų svetainės.

3. Google reklama vaizdo tinkle – reklaminių skydelių (angl. banner) reklama, skirta įmonės žinomumo didinimui arba sudominimui jos teikiamomis paslaugomis ar parduodamomis prekėmis. Tai reklama kuri rodoma žmogui kuris dar nėra pasiruošęs pirkti prekę ar paslaugą yra sudominamas ir palaipsniui vedama į pardavimą. Toks procesas yra ilgesnis iki pardavimo, bet puikiai tinka prekės ar įmonės žinomumui didinti.

4. Facebook reklama – yra galimybė reklamuoti savo įmonę, prekes ar paslaugas socialiniame tinkle Facebook. Socialinis tinklas Facebook turi daugiau nei vieną milijardą naudotojų visame pasaulyje todėl su tokia reklama pasieksite klientus iš viso pasaulio. Facebook‘e galite reklamuotis, bet kas yra svarbiau už reklamą tai kontaktų palaikymas su savais klientais, kad jie Jus prisimintų ir visada sugrįžtų pas Jus. Reklama Facebook yra rodoma potencialiems Jūsų klientams pagal atrinktus kriterijus pvz. lytį, amžių, pomėgius ir kt.

5. Remarketingas – dalis žmonių apsilankę interneto svetainėje neatlieka įmonės išsikeltų tikslų, nepaskambina pasiteiravimui, nenusiperka prekės ir panašiai. Tokiu atveju kai norima susigrąžinti klientą pas save yra naudojamas remarketingas. Kai žmogus apsilanko Jūsų interneto svetainėje ir ją palieka, bet naršo toliau internete jam galima parodyti Jūsų reklama, kad jis sugrįžtų ir užsisakytų Jūsų prekes ar paslaugas.

6. Reklama Adclik tinkle – Adclik yra lietuviško reklamos tinklas interneto svetainėse iš Lietuvos. Pagrindinis Adclick privalumas, jog Jūs mokate tik už potencialius klientus, kurie suinteresuoti Jūsų pozicionuojama preke ar paslauga. Adclick tinkle yra virš 600 svetainių.

7. Youtube reklama – kasdien į vaizdo įrašu tinklą YouTube yra įkeliama šimtai valandų medžiagos. Kasdien YouTube svetainėje apsilanko milijonai lankytojų iš viso pasaulio, todėl galite pasiekti didesnę auditoriją, kuriai gali būti įdomios Jūsų paslaugos ar prekės.

Pasidalink:
Facebookgoogle_plus